[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

tempomat problem z prawidłowym działaniem

Wszystkie sprawy związane z instalacją elektryczną
  • Reklama

tempomat problem z prawidłowym działaniem

Post numer:#1  Postprzez przemekkrk » 31 sty 2016, o 10:55

Witam
Udało mi się ostatnio dorwać tempomat do mojej e30 m20b20. Po udanych zakupach ;) przyszedł czas na montaż i że tak powiem wszystko poszło książkowo do momentu montażu tego serwo motoru który "ciągnie" za linkę. Musiałem go rozebrać bo jak się okazało zacięła sie w nim ta tasiemka. Całość poskładałem i zamontowałem i radość trwała do pierwszej próby działania tempomatu....
Sprawa wygląda następująco jak daje manetkę od siebie, do siebie czy też do góry to auto zaczyna cały czas przyśpieszać do 100 km/h po czym wyłącza się tempomat. Jedynie prawidłowo działająca funkcją jest wyłączenie tempomatu czyli manetka w dół. W tym momencie pojawia się moje pytanie czy miał ktoś taki problem bo wdg moich przemyśleń, podejrzewam że albo nie ma styku na przewodzie idącym do licznika, który zbiera sygnał z licznika co własnie objawia się takimi akcjami lecz sam sobie obaliłem tą teorię bo przecież tempomat działa powyżej 40 km/h czyli moja teoria jest do bani.
Pozdrawiam i proszę o pomoc.

-- Dodano 1 lut 2016, o 16:36 --

niestety nikt nie pomógł wiec sam sobie odpowiem. W zestawie który kupiłem ktoś grzebał przy mechanizmie roboczym tempomatu. Prawidłowe jego poskładanie przywróciło jego działanie.
Pozdrawiam szczęśliwy posiadacz E30 :kie:
przemekkrk
Rekrut
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 wrz 2014, o 01:24
Moje BMW: 3xx
Nadwozie: Sedan
Silnik: MxxBxx
Instalacja LPG: NIE

Reklama

Czapki bejsbolówki - Sandwich


  • Reklama

Powrót do Elektryka & Elektronika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama