[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

E30 m52 zwarcie w ukladzie zaplonowym

Wszystkie sprawy związane z instalacją elektryczną
  • Reklama

E30 m52 zwarcie w ukladzie zaplonowym

Post numer:#1  Postprzez adamsiwy13 » 24 lis 2016, o 18:41

Panowie potrzebuje pomocy, sprawa wygląda tak, że auto po swapie jakieś dwa latatemu z m20b20 na m52 smigalo bez problemu w tym roku robiłem generalny remont podwozia i środka. Złożyłem wszystko do kupy i było cacy ale od tamtej pory mam notoryczny problem z zaplonem tzn. zapłon sam się włącza bez kluczyka w stacyjce oczywiście rozrusznik sam się nie uruchamia ale za każdym razem gdy podłącze kleme, to zapalaja się kontrolki na liczniku, zaczyna pompowac pompa i słychać wszystkie przekaznik itp jakby normalnie został kluczykiem włączony zapłon. Starter rozrusznika mam na przycisk bo kostka nie domaga i normalnie bez kluczyka w środku mogę auto odpalic, no i oczywiście żeby zgasić trzeba kleme odpiac bo na kluczyk nie reaguje, jedyne co zauważyłem to to, że np kierunkowskazy działają dopiero jak się faktycznie przekręci kluczyk w stacyjce, odcięcie kostki stacyjki, wszystkich pracowników, i bezpiecznikow nic nie daje dalej to samo. Macie jakieś pomysły?
Ostatnio edytowano 26 lis 2016, o 18:42 przez adamsiwy13, łącznie edytowano 1 raz
adamsiwy13
Uczeń
 
Posty: 56
Dołączył(a): 8 sty 2014, o 19:55
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Moje BMW: 325
Nadwozie: Coupe
Silnik: m52b25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 330
Nadwozie: Sedan
Silnik: M57b30

Reklama

Czapki bejsbolówki - Sandwich

Re: E30 m52 elektryka

Post numer:#2  Postprzez bee-baranek » 24 lis 2016, o 22:20

Źle coś poskładałeś,wpiołeś na "+" kabel który miał być zasilany ze stacyjki. najprościej rozbierz stacyjkę i sprawdź miernikiem na kostce napięcie,jeden gruby kabel czerwony ma mieć napięcie,a następny z plusem to będzie winowajca,wtedy po kablu dojdziesz do celu.Chodź Twa stacyjka,jak piszesz prosi się o wymianę,więc się nie dziw :mad2:
bee-baranek
Uczeń
 
Posty: 11
Dołączył(a): 30 sie 2016, o 21:17
Moje BMW: 318
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 325
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Re: E30 m52 elektryka

Post numer:#3  Postprzez adamsiwy13 » 24 lis 2016, o 23:05

Wiem, że stacyjke powinienem wymienić ale myślę, że nie ona jest winowajca bo tak jak pisałem po odpieciu wszystkich kostek idących do stacyjki, a nawet reszty idących do kolumny kierownicy dalej jest włączony zapłon dlatego eliminuje stacyjke. Nie mam pojęcia gdzie może być zwarcie, które zalaczy całą procedurę zapłonu i tak jak pisałem przez dwa lata wszystko było ok po swapie i nagle taka akcja z tym zaplonem
adamsiwy13
Uczeń
 
Posty: 56
Dołączył(a): 8 sty 2014, o 19:55
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Moje BMW: 325
Nadwozie: Coupe
Silnik: m52b25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 330
Nadwozie: Sedan
Silnik: M57b30

Re: E30 m52 zwarcie w ukladzie zaplonowym

Post numer:#4  Postprzez adamsiwy13 » 26 lis 2016, o 18:49

Pany nikt nie wie jaki kabel może powodować uruchamianie zapłonu oprócz tego właściwego w kostce stacyjki? Dziś kostkę pomierzylem i oprócz tego że jest wyrobiona ta dziura do przelaczania to cała kostka funkcjonuję prawidłowo, ale mimo wypicia kostki i praktycznie wszystkiego każdego przekaznika, bezpiecznika itp problem dalej pozostaje
adamsiwy13
Uczeń
 
Posty: 56
Dołączył(a): 8 sty 2014, o 19:55
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Moje BMW: 325
Nadwozie: Coupe
Silnik: m52b25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 330
Nadwozie: Sedan
Silnik: M57b30

Re: E30 m52 zwarcie w ukladzie zaplonowym

Post numer:#5  Postprzez Stammek » 27 lis 2016, o 16:13

Złacze silnik-buda...sprawdz czy na pinie 6 i 7 masz stały plus czy po stacyjce. Jak cały czas jest 12V to masz coś w instalacji pod deska lub skrzynie z bezpiecznikami namieszane.
Obrazek
Stammek
Weteran
 
Posty: 4362
Dołączył(a): 11 lis 2007, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: 325iC
Nadwozie: Cabrio
Silnik: m20b25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: vwt4
Nadwozie: Touring
Instalacja LPG: NIE

Re: E30 m52 zwarcie w ukladzie zaplonowym

Post numer:#6  Postprzez adamsiwy13 » 28 lis 2016, o 14:28

Sprawdzałem i jest 12V bez przekrecania kluczyka tylko na pinie nr 7. W skrzynce nigdy nie grzebalem więc jedynie się musiało jakieś zwarcie zrobic, a co do deski to była zakladana we wrześniu i tam może jest coś nie tak tylko śmieszne bo po złożeniu wszystkiego we wrześniu było przez jakiś czas wszystko ok
adamsiwy13
Uczeń
 
Posty: 56
Dołączył(a): 8 sty 2014, o 19:55
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Moje BMW: 325
Nadwozie: Coupe
Silnik: m52b25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 330
Nadwozie: Sedan
Silnik: M57b30

Re: E30 m52 zwarcie w ukladzie zaplonowym

Post numer:#7  Postprzez Stammek » 28 lis 2016, o 23:20

adamsiwy13 napisał(a):Sprawdzałem i jest 12V bez przekrecania kluczyka tylko na pinie nr 7. W skrzynce nigdy nie grzebalem więc jedynie się musiało jakieś zwarcie zrobic, a co do deski to była zakladana we wrześniu i tam może jest coś nie tak tylko śmieszne bo po złożeniu wszystkiego we wrześniu było przez jakiś czas wszystko ok


Na 6 i 7 nie powinno byc +12V cąły czas.Dopiero po przekreceniu stacyjki. te +12V idzie z kostki stacyjki wiec cos po drodze robi zwarcie...
Mi to smierdzi kostką stacyjki ktora nie rozłącza do konca. jezeli wogole bez kostki jest tak samo to musi byc coś nagrzebane w kablach/kostkach do ktoryh stacyjke sie podlacza. Sprawdz czy nie masz tam czasem wpietego jakiegoś alarmu.centralnego albo zasilania czegoś innego.
Obrazek
Stammek
Weteran
 
Posty: 4362
Dołączył(a): 11 lis 2007, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: 325iC
Nadwozie: Cabrio
Silnik: m20b25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: vwt4
Nadwozie: Touring
Instalacja LPG: NIE

Re: E30 m52 zwarcie w ukladzie zaplonowym

Post numer:#8  Postprzez rasiol » 7 gru 2016, o 15:50

Sprawdź czy stacyjka obraca kostką, może płetwy pękła i nie przekręca kostki
rasiol
Uczeń
 
Posty: 52
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 15:05
Lokalizacja: Opole
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---



  • Reklama

Powrót do Elektryka & Elektronika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama