[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Jaki olej do silnika Mxx ?

Wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem, itp. oraz wszystko o płynach, olejach itp.
  • Reklama

Post numer:#16  Postprzez abrover » 5 lis 2007, o 01:28

Polecam oleje BP Visco (2000 15W40 lub 3000 10W40). To to samo co Magnatec, lecz o wiele tańsze.
abrover
 

Reklama

Post numer:#17  Postprzez fazer_deluxe » 5 lis 2007, o 01:48

Tańsze tzn. ile??

Ja ostatnio za 5L Castrola zapłaciłem 105 zł.
fazer_deluxe
 

Post numer:#18  Postprzez luki77 » 5 lis 2007, o 07:59

ja mam zalanego Midlanda (4L za 75zł) 10w40. nie narzekam i szczerze polecam. jednak teraz tzn. po zimie zaleje Petro Canada albo Valvoline.
luki77
 

Post numer:#19  Postprzez abrover » 5 lis 2007, o 08:34

fazer_deluxe napisał(a):Tańsze tzn. ile??

Ja ostatnio za 5L Castrola zapłaciłem 105 zł.

Obejrzyj sobie z tyłu na butelce tego Castrola masz znaczek i napis: BP

BP Visco 3000 10W40 - około 85 zł za 5 litrów
BP Visco 2000 15W40 - około 70 zł za 5 litrów

Sprawdzałem parametry na kartach charakterystyki, niektóre są identyczne, pozostałe minimalnie inne. Chodzi o pakiet dodatków uszlachetniających. Baza olejowa ta sama.

Ja bym nie przepłacał. Nędzna reklama dla głupców molekuły Magnatec'a przylegający do części... Każdy olej przylega do części, bo każdy olej tworzy film olejowy, bo każdy olej jest lepki... Czysta mechanika płynów... Ale ludzie to łykają i proszę tylko wejść w motoAllegro w dział oleje silnikowe i uporządkować wg największej liczby ofert... Nie ma to jak Lotosik w bańce Castrola za 90 zł :bag:
abrover
 

Post numer:#20  Postprzez Menl » 5 lis 2007, o 09:28

abrover napisał(a):Sprawdzałem parametry na kartach charakterystyki, niektóre są identyczne, pozostałe minimalnie inne. Chodzi o pakiet dodatków uszlachetniających.:

Ma ktos z was taka tabele porownawcza ?

abrover napisał(a):...Nie ma to jak Lotosik w bańce Castrola za 90 zł :bag:

A co do allegro to lepiej nie kupowac tam oleju ? Podrobki sprzedaja ?
Menl
 

Post numer:#21  Postprzez abrover » 5 lis 2007, o 09:44

Rozpatrując półsyntetyki

Castrol: http://129.35.64.91/bpglis/lubtds.nsf/t ... enDocument

BP: http://www.bp.com/liveassets/bp_interne ... oduktu.pdf

Castrol ukrywa wskaźnik lepkości :bag: - jeden z najważniejszych parametrów oleju. Na chłopski rozum: im wskaźnik ten jest NIŻSZY, tym gorzej, bo tym bardziej olej po rozgrzaniu robi się jak woda.

Nie zaufałbym firmie która nie podaje tego parametru. Już bym wolał Lotosa :roll:

BTW. Parametrycznie oba te oleje na głowę bije polski Orlen Semisynthetic 50 zł za 4 litry... Zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie silnika w czystości.
abrover
 

Post numer:#22  Postprzez mcken » 5 lis 2007, o 10:59

ZTJ napisał(a):Valvoline MaxLive jest podobno bardzo dobry do starszych silników, ale pamiętaj że z olejami jest tak, że każdy chwali to co leje, a obiektywnych testów brak, bo i jak je przeprowadzić (200 tyś. km kilkoma autami w ramach testów?!). Ogólnie poziom technologiczny u większości marek jest na wysokim i wyrównanym poziomie i nie zdziwiłbym się, gdyby produkty Lotosu czy też Orlenu nie odstawały od zachodniej konkurencji (normy spełniają te same).

P.S. No i pamiętaj, najpierw zalej olej i się przejedź, a dopiero później tego Liqui Moly, żeby wiedzieć, czy rzeczywiście działa.

najlepiej testuje się oleje w sporcie,
mcken
 

Post numer:#23  Postprzez jackx-36 » 5 lis 2007, o 11:00

Menel napisał(a):Ma ktos z was taka tabele porownawcza ?


stary wyjadacz i nie uzywa szukaczki oj Menel wstyd , wstyd
http://www.bmw-e30.pl/viewtopic.php?t=384
jackx-36
Profesor
 
Posty: 2267
Dołączył(a): 4 lut 2007, o 12:17
Lokalizacja: skątowni :)
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#24  Postprzez Menl » 5 lis 2007, o 13:22

szukajki uzylem ale wczoraj a z tej tabeli nic nie kumam bo to wiadomo ze brukowiec cos obsmarowal aby naklad sie zwiekszyl lub Mobil im zaplacil za takie porownanie :lol:

Widze ze zdania sa podzielone i nadal nie wiem co wybrac :|
Menl
 

Post numer:#25  Postprzez ZTJ » 5 lis 2007, o 14:27

mcken napisał(a):najlepiej testuje się oleje w sporcie,


Tak, tylko że oleje używane w sporcie nie sprawdzają się w użytku codziennym cywilnego auta :P .
ZTJ
Magister
 
Posty: 1331
Dołączył(a): 24 sty 2007, o 22:27
Lokalizacja: BLN
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#26  Postprzez yoshi » 5 lis 2007, o 14:31

ja leje 20W40 ale już nie mam wałka :P (tzn. odkąd nie mam wałka)
yoshi
 

Post numer:#27  Postprzez mcken » 5 lis 2007, o 16:26

ZTJ napisał(a):
mcken napisał(a):najlepiej testuje się oleje w sporcie,


Tak, tylko że oleje używane w sporcie nie sprawdzają się w użytku codziennym cywilnego auta :P .

a dlaczego tak sądzisz
mcken
 

Post numer:#28  Postprzez booogus » 5 lis 2007, o 18:05

Ja szczerze polecam MIDLANDa 15W/40, słyszałem wiele historii na temat tego oleju, jakoby za komuny było na niego embargo z racji rewelacyjnej jakości. Ponoć amerykańskie sił;y zbrojne używają MIDLANDa do swoich silników. Kolejne to robiony jest z ropy pensylwańskiej która jest ropą wzorcową na świecie, a jak wiadomo wzorcowa czyli najlepsza. Ale czy te opowiadania to prawda trudno stwierdzić, w każdym bądź razie nie narzekam ponadto znacznie mnie klekocze silnik.
pozdro
booogus
 

Post numer:#29  Postprzez ZTJ » 5 lis 2007, o 18:15

mcken napisał(a):a dlaczego tak sądzisz


Twierdzisz, że auta startujące w jakiejkolwiek dyscyplinie jeżdżą na Vavoline MaxLife, czy jakimś innym zwykłym oleju? Wydaje mi się, że nie, dlatego też sport nie do końca jest tu punktem odniesienia.
Ostatnio edytowano 6 lis 2007, o 13:20 przez ZTJ, łącznie edytowano 1 raz
ZTJ
Magister
 
Posty: 1331
Dołączył(a): 24 sty 2007, o 22:27
Lokalizacja: BLN
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Post numer:#30  Postprzez Maniek » 5 lis 2007, o 19:18

powiem tak pisza co pisza na olejach niewazne... ja rozbieralem juz pare silnikow i tak sie zlozyloze kazdy mil innny olej z tego co zauwazylem
olej platinium 10/40 lotos, przy rozbieraniu silnik byl bardzo brudny rece ledwo pozniej sie odmywaja

olej mobil 10/40 silnik czysciutki
na castrolu dziwny osad na misie olejowej wiec polecam mobila :cool2:
Maniek
 

Poprzednia stronaNastępna strona


  • Reklama

Powrót do Mechanika & Części

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

  • Reklama