[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

wspomaganie trzeszczy i nie dzia?a

Wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem, itp. oraz wszystko o płynach, olejach itp.
  • Reklama

wspomaganie trzeszczy i nie działa

Post numer:#1  Postprzez O.G. » 7 lip 2014, o 11:07

Do mojej Ety '86 dołożyłem wspomaganie. Niestety na zimnym silniku wspomaganie nie działa prawie wcale, a dodatkowo ruchy kierownicy generują dziwny, głośny dźwięk, coś a la trzeszczenie szerokich opon na szlichcie cementowej. Słychać to na filmiku (tylko trzeba dość głośno go włączyć): https://www.youtube.com/watch?v=sgNb_tv ... load_owner

Dźwięk jest słyszalny przy skręconych kołach także bez ruszania kierownicą, co każe mi podejrzewać, że to nie wina zapieczonych krzyżaków czy samego magla, ale raczej pompy.

Po rozgrzaniu silnika hałas jest nieco mniejszy, ale jest, a działanie wspomagania jest niezmiennie znikome.

Z góry dziękuję za sugestie.
O.G.
Uczeń
 
Posty: 75
Dołączył(a): 9 kwi 2011, o 10:27
Lokalizacja: Wuwua
Moje BMW: 325e
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B27
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Reklama

Re: wspomaganie trzeszczy i nie działa

Post numer:#2  Postprzez laz12345 » 7 lip 2014, o 19:26

Jeśli odpowietrzyłeś dobrze układ,nie masz wycieków,pasek dobrze napięty,płynu pod dostatkiem to pompa siedzi.U mnie było podobnie ale po usilnym kilkunastokrotnym odpowietrzeniu i po 2 dniach hałas znikł i pompa śmigała,co prawda nie było rewelacyjnego wspomagania ale dużo lepiej niż bez.
laz12345
 

Re: wspomaganie trzeszczy i nie działa

Post numer:#3  Postprzez O.G. » 10 lip 2014, o 12:11

Podejrzenia były słuszne. Wymiana pompy rozwiązała problem. Teraz wspomaganie działa wystarczająco mocno. Mimo umiłowania oryginalności polecam tę operację. Koszt gratów (pompa, magiel, kółko, pasek, węże) do silnika M20 to ok. 400 zł.
O.G.
Uczeń
 
Posty: 75
Dołączył(a): 9 kwi 2011, o 10:27
Lokalizacja: Wuwua
Moje BMW: 325e
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B27
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Re: wspomaganie trzeszczy i nie działa

Post numer:#4  Postprzez Jerry » 14 mar 2015, o 19:00

Odkopię sobie wątek :)
Napiszę od początku żebyście mieli pełen wgląd w sytuację.

Wczoraj wymieniłem sobie rozrząd w moim M40b16 co wiąże się min z demontażem paska napędzającego pompę wspomagania.

Wszystko zmontowałem wczoraj udało mi się odpowietrzyć ukł chłodzenia i myślałem że wsio jest git.
Dziś po wyjechaniu z garażu okazało się że przy skręcie wyje pompa i po kierownicy rozchodzą się dziwne wibracje. Jak trochę pojeżdżę to jest ciut lepiej ale po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu znów wyje. Co udało mi się zaobserwować:

1. Ciepłym silniku przy obrotach rzędu 2,5-3 tyś obrotów wycie/wibracje są jakby mniej uciążliwe.
2. Sprawdziłem płyn było mało dolałem ale po 30 km znów mało - wyrzuciło płyn gdzieś przez zbiorniczek (serwo i pompa hamulcowa w płynie).
3. W zbiorniczku płyn na pracującym silniku jest lekko spieniony.

Zaznaczam że przed rozbiórką rozrządu wspomaganie pracowało dobrze. Choć jakoś dwa tygodnie temu musiałem trochę płynu dolać.

Moje pytanie czy gdzieś podczas prac popełniłem błąd czy może nie łączyć faktu wymiany rozrządu (ponownego napinania paska) z tą awarią ponieważ po prostu zbiegło się to w czasie i tyle.

Co sprawdzić od czego zacząć? Mam nadzieję że to nic poważnego, gdyż na przyszły weekend muszę bunie zabrać do Wrocka ;)
Jerry
Uczeń
 
Posty: 53
Dołączył(a): 31 gru 2010, o 11:43
Lokalizacja: Bielawa
Moje BMW: 316
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: TAK

Re: wspomaganie trzeszczy i nie działa

Post numer:#5  Postprzez scghost » 14 mar 2015, o 22:48

moze pasek jakos krzywo lezy i pompa nie pompuje jak powinna?
"E30 to nie samochód... to Rydwan Bogów"
scghost
Stażysta
 
Posty: 376
Dołączył(a): 11 lis 2012, o 21:12
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E46
Nadwozie: Sedan
Silnik: M54B22
Instalacja LPG: NIE

Re: Odp: wspomaganie trzeszczy i nie działa

Post numer:#6  Postprzez Jerry » 15 mar 2015, o 09:35

Pasek idzie prosto.
Przyszło mi jeszcze cos do głowy
podczas wymiany rozrządu umyłem silnik jakimś preparatem do mycia silników. Może jakiś syf został na kole pasowym? Ale dlaczego wyrzuca płyn górą przez zbiornik?
Jerry
Uczeń
 
Posty: 53
Dołączył(a): 31 gru 2010, o 11:43
Lokalizacja: Bielawa
Moje BMW: 316
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: TAK

Re: Odp: wspomaganie trzeszczy i nie działa

Post numer:#7  Postprzez Jerry » 16 mar 2015, o 20:55

Dzis troche podzialalem. Wymienilem plyn wyczyscilem wszystko, odpowietrzylem uklad. Po przejechaniu kilkunastu kilometrow wyrzucilo plyn odpowietrznikiem w korku zbiornika. Tu moje pytanie, czy ten korek od zbiornika powinien utrzymywac cisnienie w ukladzie? Bo u mnie jest tak jakby uklad otwarty, przez otwor odpowietrzajacy moge wdmuchiwac i wciagac powietrze bez problemu. Moglby mi ktos napisac czy to normalne czy szukac innego korka?
Jerry
Uczeń
 
Posty: 53
Dołączył(a): 31 gru 2010, o 11:43
Lokalizacja: Bielawa
Moje BMW: 316
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: TAK

Re: wspomaganie trzeszczy i nie działa

Post numer:#8  Postprzez Paul » 17 mar 2015, o 00:38

Nie, w zbiorniczku wspomagania nie ma żadnego ciśnienia, na to jest podziałka min i max żeby płyn go trzymał.
Paul
Profesor
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 11 kwi 2008, o 23:51
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: NIE

Re: wspomaganie trzeszczy i nie działa

Post numer:#9  Postprzez bmwmaniak » 17 mar 2015, o 01:16

mozliwe ze masz nieszczelny uklad przez co dostaje sie powietrze i podczas pracy pompy jest tloczone w uklad. To by tlumaczylo wywalanie plynu.
!! KUPIE LEWA TYLNA LAMPĘ CZARNA STARTEC !!

Obrazek
bmwmaniak
Magister
 
Posty: 1036
Dołączył(a): 22 mar 2009, o 14:08
Lokalizacja: Koszalin
Moje BMW: 325iC
Nadwozie: Cabrio
Silnik: m20b25
Instalacja LPG: NIE

Re: Odp: wspomaganie trzeszczy i nie działa

Post numer:#10  Postprzez Jerry » 17 mar 2015, o 06:11

Ok. Korkowi daje spokój. Po wczorajszych zabiegach efekt jest taki, ze pompa juz nie wyje (mam wrażenie ze to dobrze - odpowietrzyła się), jednak pod koniec jazdy testowej kierownica wyraźnie ciężej chodziła jakby wspomaganie nie działało, wywaliło płyn odpowietrznikiem w korku.
Magiel się skończył czy pompa a może gdzieś w innym miejscu szukać?


Mały update:
Przez noc uciekł płyn ze zbiorniczka, mokro pod pompą więc po pracy ściągam alternator żeby mieć lepszy pogląd na pompę wspomy i zobaczyć skąd leci.
Jerry
Uczeń
 
Posty: 53
Dołączył(a): 31 gru 2010, o 11:43
Lokalizacja: Bielawa
Moje BMW: 316
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: TAK

Re: wspomaganie trzeszczy i nie działa

Post numer:#11  Postprzez m22r » 17 mar 2015, o 11:11

Jeśli z maglownicy nie cieknie to raczej musisz zainteresować się pompą
m22r
Rekrut
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 kwi 2013, o 10:14
Lokalizacja: RLE
Moje BMW:
Nadwozie: -------
Silnik:
Instalacja LPG: ---

Re: wspomaganie trzeszczy i nie działa

Post numer:#12  Postprzez Jerry » 17 mar 2015, o 23:08

No to mam mały wyciek na łączeniu pompy. Skręciłem trochę pompe i chociaż przestało pluć płynem przez zbiornik, płyn też się nie pieni. Podłożyłem gazety pod auto i zobaczę ile nakapie przez noc.

Czy ktoś kupował zestaw uszczelnień pompy? Warto czy lepiej kupić drugą?


Ps1.
Jak sprawdzać poziom płynu? Przy wkręconym korku czy tylko przykładając do zbiornika? W Sam naprawiam E30 nie jest to napisane ale w książce od E36 już napisano żeby nie wkręcać i tak sprawdzam przykładając korek do płaszczyzny zbiornika.
Ps2. Żeby nie było różowo po zamontowaniu alternatora nie mam ładowania :D, coś mi się wydaje że mnie to autko na jakąś próbę nerwów wystawia.
Jerry
Uczeń
 
Posty: 53
Dołączył(a): 31 gru 2010, o 11:43
Lokalizacja: Bielawa
Moje BMW: 316
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: TAK

Re: wspomaganie trzeszczy i nie działa

Post numer:#13  Postprzez Sidey » 18 mar 2015, o 11:45

Tutaj masz o regeneracji pompy:
viewtopic.php?f=11&t=46192
Sidey
Student
 
Posty: 107
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 10:53
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Coupe
Silnik: m20b20
Instalacja LPG: NIE

Re: wspomaganie trzeszczy i nie działa

Post numer:#14  Postprzez Jerry » 18 mar 2015, o 20:31

Sidey napisał(a):Tutaj masz o regeneracji pompy:
viewtopic.php?f=11&t=46192


Dzięki za link. Świetny materiał.
Dziś znów trochę pojeździłem i znów gazety pod auto. Po wczorajszym było kilka plamek ale w dziwnych miejscach, tak jakby się gdzieś nazbierało i po jeździe wyleciało. Zobaczę po nadchodzącej nocy co będzie. Jak dalej będzie lecieć to kupuję zestaw i robię regenerację.

Pozdrawiam
Jerry
Jerry
Uczeń
 
Posty: 53
Dołączył(a): 31 gru 2010, o 11:43
Lokalizacja: Bielawa
Moje BMW: 316
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: TAK

Re: wspomaganie trzeszczy i nie działa

Post numer:#15  Postprzez Paul » 19 mar 2015, o 00:36

a spytam jeszcze, może głupie, ale jak zakładałeś wspomaganie, to na śruby drążone trzymające przelotki węży w pompie i w maglownicy oczywiście założyłeś nowe podkładki uszczelniające ?
Paul
Profesor
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 11 kwi 2008, o 23:51
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: NIE

Następna strona


  • Reklama

Powrót do Mechanika & Części

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 24 gości

  • Reklama