[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Problem z nagrzewaniem

Wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem, itp. oraz wszystko o płynach, olejach itp.
  • Reklama

Problem z nagrzewaniem

Post numer:#1  Postprzez D7MIKE » 23 lut 2017, o 16:47

Witam, otóż w swojej m20b25 posiadam pewien problem. Chodzi o nagrzewnicę lub elektrozawór. Mianowicie, powietrze z nawiewu robi się dopiero lekko ciepłe pod koniec skali pokrętła - niezależnie od pory roku. Natomiast w ciepłe dni (wiosna, lato, jesień) deska rozdzielcza przy podszybiu, drążek zmiany biegów, tunel środkowy robią się nieprzyjemnie gorące, tak jakby wewnątrz coś mocno nagrzewało te elementy. Macie pomysł co to może się dziać?
D7MIKE
Rekrut
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 sie 2016, o 23:01
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Reklama

Re: Problem z nagrzewaniem

Post numer:#2  Postprzez dzikuPL » 24 lut 2017, o 09:37

D7MIKE napisał(a):Witam, otóż w swojej m20b25 posiadam pewien problem. Chodzi o nagrzewnicę lub elektrozawór. Mianowicie, powietrze z nawiewu robi się dopiero lekko ciepłe pod koniec skali pokrętła - niezależnie od pory roku. Natomiast w ciepłe dni (wiosna, lato, jesień) deska rozdzielcza przy podszybiu, drążek zmiany biegów, tunel środkowy robią się nieprzyjemnie gorące, tak jakby wewnątrz coś mocno nagrzewało te elementy. Macie pomysł co to może się dziać?



Zaczynając od końca, mówisz masz gorący drążek zmiany biegów. To raczej z nagrzewnicą nie ma nic wspólnego, jest to za daleko żeby "przygarnąć" jej ciepło. Deska na podszybiu i tunel środkowy "stykają" się z nagrzewnicą także jak najbardziej. Ale w zasadzie jeżeli doszłoby ciepło do chłodniczki, to powinno by się dostać do nawiewów...

Co do tego "niedogrzania" masz na pewno odpowiedni poziom płynu chłodniczego? Jeżeli tak, to prawdopodobnie elektrozawór ma problem z przepuszczeniem ciepłej cieczy do ogrzewania. Na forum był poradnik jak go zregenerować :)
dzikuPL
Stażysta
 
Posty: 343
Dołączył(a): 8 mar 2014, o 11:40
Lokalizacja: SRB-Rybnik
Moje BMW: 318is
Nadwozie: Coupe
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: TAK
Kolejne BMW: 318i
Nadwozie: Touring
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: TAK

Re: Problem z nagrzewaniem

Post numer:#3  Postprzez D7MIKE » 30 mar 2017, o 22:04

Witam!
Aktualnie sprawa wygląda tak: po uzupełnieniu płynu, wymianie termostatu i odpowietrzeniu wskazówka wciąż nie jest pionowo - na ostatniej kresce przed pionem. Dodam, że nie mam już problemu z ogrzewaniem kabiny - gdy trzeba to leci ciepłe powietrze. W czym może tkwić problem? Może to kwestia czujnika albo wskaźnika? Pozdrawiam
D7MIKE
Rekrut
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 sie 2016, o 23:01
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Re: Problem z nagrzewaniem

Post numer:#4  Postprzez dzikuPL » 3 kwi 2017, o 14:19

Wskaźnik na desce może pokazywać czasem co chce. Może nie mieć pełnego styku w liczniku i pokazuje swoje jak mu się podoba.

Albo ew. czujnik też już coś szwankuje.

Najprościej byłoby chyba wyciągnąć licznik i sprawdzić czy na pewno jest pełny styk :cool2:

Kilka dni wstecz ze znajomym rozmawiałem na ten temat, ale nie pamiętam kurcze dokładnie jak to tam było z tym licznikiem.
Ale wiem po sobie i innych, że wskaźnik temp. w E30 lubi żyć swoim życiem czasem :)
dzikuPL
Stażysta
 
Posty: 343
Dołączył(a): 8 mar 2014, o 11:40
Lokalizacja: SRB-Rybnik
Moje BMW: 318is
Nadwozie: Coupe
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: TAK
Kolejne BMW: 318i
Nadwozie: Touring
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: TAK



  • Reklama

Powrót do Mechanika & Części

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

  • Reklama

cron