[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Wentylator chłodnicy

Wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem, itp. oraz wszystko o płynach, olejach itp.
  • Reklama

Re: Wentylator chłodnicy

Post numer:#16  Postprzez szczodros » 2 sie 2017, o 23:10

Zdejmij osłonę wentylatora i zobacz czy są jakieś ślady otarć. Ewentualnie pompa wody lub uszkodzone łopatki wentylatora.
Sama w sobie chłodnica nie hałasuje.
szczodros
Student
 
Posty: 160
Dołączył(a): 5 kwi 2014, o 16:33
Lokalizacja: Grudziądz
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: NIE

Reklama

Re: Wentylator chłodnicy

Post numer:#17  Postprzez Niezmieniee30 » 7 sty 2018, o 11:20

Ja bym tego nie "naprawiał". Bardzo lubię ten dźwięk.:) :)
Niezmieniee30
Uczeń
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22 gru 2017, o 19:13
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 325i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Re: Wentylator chłodnicy

Post numer:#18  Postprzez szczodros » 8 sty 2018, o 03:38

pojeździj bez osłony ale najpierw obejrzyj czy coś nie jest poobcierane
szczodros
Student
 
Posty: 160
Dołączył(a): 5 kwi 2014, o 16:33
Lokalizacja: Grudziądz
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: NIE

Re: Wentylator chłodnicy

Post numer:#19  Postprzez Niezmieniee30 » 18 cze 2018, o 12:06

Panowie! Wymieniłem ostatnio wiskozę, ale dalej mi się grzeje [M40B16]. Termostat padł. Robię dygresję, ale zmierzam do tego, że jak podgrzeję wisko suszarką do włosów i się zasprzęgli, to po przegazowaniu słychać piękny dźwięk i jest on b. głośny. Sprawne wisko MUSI WYĆ NA GORĄCO. Na forum jestem od niedawna, ale mam 3 szt. e30, w życiu miałem 7 BMW z wiskozami (pierwszą w 1998 roku) i w każdej wiskoza na gorąco tak brzmi. Jeśli będę miał czas i nie będę na wyjeździe, to postaram się jak najszybciej wrzucić nagranie działającej wiskozy. Dodam, że powinno być tak, że termometr wychyla się lekko w prawo od środkowej kreski i po około 30 sekundach wisko "łapie". Wtedy jak przegazujesz to w przeciągu około 8 sekund temperatura spada o jakieś pół milimetra poniżej tej pionowej kreski (na lewo) i tak powinno działać chłodzenie w BMW e30 i podobnych. Na koniec jeszcze napiszę, że sprawna wiskoza jest na prawdę porażająco głośna przy otwartej masce, a wiatr z wentylatora jest tak silny, że na przykład po zimie, gdy się długo nie zasprzęgla i "złapie" pierwszy raz po długim czasie, to przy otwartej masce WSZĘDZIE fruwają stare liście i inny brud :D :) :mrgreen: :jum: :thu: Ale mnie ten szum odpowiada :roll: ;)

-- Dodano 8 lip 2018, o 14:13 --

Dodałem na yt film z działania wiskozy. Nazywa się "Wiskoza E30" a drugi "Wiskoza cz.2". Kanał nazywa się Jan Nowak, a w miniaturce jest silnik m30b35. :cool2:
Niezmieniee30
Uczeń
 
Posty: 17
Dołączył(a): 22 gru 2017, o 19:13
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 325i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Poprzednia strona


  • Reklama

Powrót do Mechanika & Części

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

  • Reklama