[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Nagrzewanie się silnika M40B18

Wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem, itp. oraz wszystko o płynach, olejach itp.
  • Reklama

Nagrzewanie się silnika M40B18

Post numer:#1  Postprzez Scorpi » 3 sie 2017, o 12:20

Witam,
pojawił się pewien problem z moim M40B18. Do tej pory jeździłem głównie po mieście, i wskazówka od temperatury dochodziła do 3 kreski i prawdę mówiąc lekko to olałem, zawsze miałem się tym zająć później. Większy problem pojawił się ostatnio na autostradzie gdzie przy prędkościach ok.130-140km/h temperatura zaczęła szybko iść do czerwonego pola. Włączyłem ogrzewanie żeby lekko mu ulżyć, to temperatura spadła między 3 kreskę, a czerwone pole. Zostawiłem auto u mechanika, żeby przejrzał układ chłodzenia i niby wszystko jest raczej w porządku, podejrzewa jedynie, że może być uszkodzone wisko. Ktoś z Was miał może podobną sytuację?
Scorpi
Uczeń
 
Posty: 21
Dołączył(a): 21 cze 2016, o 01:36
Moje BMW: 318i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: TAK
Kolejne BMW: brak
Silnik: MxxBxx

Reklama

Re: Nagrzewanie się silnika M40B18

Post numer:#2  Postprzez misza » 3 sie 2017, o 15:27

Niby wszystko ok ale się grzeje...

Możesz sprawdzić przecież ilość płynu w zbiorniczku, sprawdź czy węże nie puchną, jaki kolor ma olej na bagnecie i czy pod korkiem oleju nie ma masła. Wisco też możesz sprawdzić, zapewne się nie załącza. Możesz ściągnąć wąż od chłodnicy i sprawdź czy nie ma dużo kamienia albo innego osadu, może chłodnica jest zalepiona od środka.

Ogarnij to i odpisz.


Pozdro
misza
Stażysta
 
Posty: 539
Dołączył(a): 30 paź 2012, o 13:17
Lokalizacja: Mińsk Maz
Moje BMW: 318i
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: NIE

Re: Nagrzewanie się silnika M40B18

Post numer:#3  Postprzez erwines » 15 sie 2017, o 22:06

Miałem jakiś miesiąc temu podobny problem w IS mojej dziewczyny.
Płyn był, nie zapowietrzony itp. Wymieniłem wisko i wszystko śmiga jak należy ;)
Koszty nie duże bo za nowe wisko febi dałem 125zł a wymiana trwała 5min na podwórku ;)
erwines
Rekrut
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 sty 2017, o 00:35
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Coupe
Silnik: m20 b25
Instalacja LPG: NIE



  • Reklama

Powrót do Mechanika & Części

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

  • Reklama