[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Silne drgania przy prędkościach 135-150km/h

Wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem, itp. oraz wszystko o płynach, olejach itp.
  • Reklama

Silne drgania przy prędkościach 135-150km/h

Post numer:#1  Postprzez sheepster » 7 mar 2019, o 16:39

Witam,
Mam pewien problem otóż jestem świeżo po zmianie rozstawu na 5x120. Wszystko jest wymienione na nowe. Całe zawieszenie przód/tył, każda gumka czy też tuleja. Wsadzony nowy gwint. Felgi są proste - sprawdzane. Fakt faktem opony nie są w najlepszym stanie, ale nie ma też tragedii (będą niedługo wymieniane, na czas długiego postoju w garażu nie było to potrzebne). Jednak do sedna .. problem był już przed zmianą rozstawu jak i przed swapem silnika. Otóż przy prędkościach mniej więcej 135-150 km/h są straszliwe drgania. Kierownica nie bije jakoś szczególnie mocno, za to cała deska aż podskakuje. Jest to wręcz nie do wytrzymania. Poduszki silnika również zostały założone nowe... :mad2: Nie jest to też drganie ciągłe tylko takie jakby przerywane. Drga-nie drga-drga-nie drga. Czy może to być przyczyna wału? Poprzedni właściciel wymieniał podporę. Zastanawiam się teraz czy dobrze założył wał. Gdzie najpierw szukać przyczyny ? W oponach, w wale, a może w krzyżaku czy podporze?
sheepster
Uczeń
 
Posty: 57
Dołączył(a): 5 lut 2014, o 20:14
Moje BMW: 316
Nadwozie: Sedan
Silnik: M54B25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 328ci
Nadwozie: Coupe
Silnik: M52tuB28
Instalacja LPG: TAK

Reklama

Re: Silne drgania przy prędkościach 135-150km/h

Post numer:#2  Postprzez misza » 8 mar 2019, o 22:08

Jeśli to by był wał, to drgania powinny się pojawić już przy małych prędkościach i narastać wraz z prędkością. Zmagam się z podobnym problemem ale w przedziale 60-80km/h i znajomy zasugerował mi właśnie opony. Że pozimowym postoju z niskim ciśnieniem w kołach, opony się odkształciły i biją. Też wyważałem koła. Zamieniałem tył z przodem i problem dalej jest. Zostały mi do wymiany tarcze. Ale nie wiem czy to pomoże.
misza
Stażysta
 
Posty: 539
Dołączył(a): 30 paź 2012, o 13:17
Lokalizacja: Mińsk Maz
Moje BMW: 318i
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: NIE



  • Reklama

Powrót do Mechanika & Części

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

  • Reklama