[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Słabo świecące swiatła mijania w e30

Wszystko co dotyczy alarmów, centralnych zamków, oświetlenia itp.
  • Reklama

Re: Słabo świecące swiatła mijania w e30

Post numer:#16  Postprzez KubusE30 » 20 paź 2015, o 17:27

Odkopię troszkę. Mam problem ze strasznie słabymi światłami,bosch,soczewka,bez uśmiechu. Powodem tego na 99% są wypalone odbłyśniki,nawet w niektórych miejscach przy soczewce odbłyśnik jest biały,co również wygląda ohydnie... Słyszałem, że są zakłady znajdujące się regeneracją odbłyśników, ale w mojej okolicy niestety takich brak. Również nie widzę sensu wykładania dużych pieniędzy na regenerację,ponieważ moje lampy mają tez inne wady ;) Ale powoli trzeba to jakoś ogarnąć; Są jakieś tanie,domowe sposoby na naprawienie odbłyśnika? Nie oczekuje jakiś cudów, ale jak można polepszyć tanim kosztem to czemu nie :) Albo może widzieliście jakieś aukcje na których można kupić nowe odbłyśniki? Ja niestety widziałem tylko oferty ze szkłami...
KubusE30
Uczeń
 
Posty: 40
Dołączył(a): 7 wrz 2015, o 01:04
Moje BMW: e30
Nadwozie: Coupe
Silnik: m40b18
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Reklama

Re: Słabo świecące swiatła mijania w e30

Post numer:#17  Postprzez Kriszek » 20 paź 2015, o 19:42

Najpierw wyczyść je dokładnie w środku. Spora poprawa będzie widoczna od razu, a jeśli nawet nie, to i tak Cię to nic nie będzie kosztować - no może poza stratą odrobiny czasu - a pozwoli Ci ograniczyć ewentualne koszty. Dobrym sposobem jest wsypanie proszku do prania do środka i delikatne ruchy kloszem(nie zapomnij też o przetarciu soczewki)
Obrazek
Kriszek
Student
 
Posty: 230
Dołączył(a): 1 lip 2014, o 09:39
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: NIE

Re: Słabo świecące swiatła mijania w e30

Post numer:#18  Postprzez KubusE30 » 20 paź 2015, o 23:58

Jedną lampę czyściłem,nawet rozklejałem szkło... pomogło ale bardzo malutko, ewidentnie wina leży w wypalonych sreberkach
KubusE30
Uczeń
 
Posty: 40
Dołączył(a): 7 wrz 2015, o 01:04
Moje BMW: e30
Nadwozie: Coupe
Silnik: m40b18
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Re: Słabo świecące swiatła mijania w e30

Post numer:#19  Postprzez misza » 8 mar 2018, o 09:33

Odgrzewam kotleta.

Miałem problem z soczewką Helli, oczywiście była wypalona w sensie dosłownym lekko brązowa przy żarówce. Lampa bardzo słabo świeciła, wręcz jakby się trochę żarzyła. W nocy nic nie było widać, totalny dramat.

Odbłyśnik przetarłem papierem 800 i pomalowałem chromem w sprayu, bardziej w celach testowych. Szkło przetarłem od środka i dało to diametralną poprawę. Jednak nie jest to rozwiązanie idealne. Strumień światła jest rozmyty na końcu, bardzo słabo widać tą "fale" z soczewki. Jednak jak na budżetowe rozwiązanie jestem mega zadowolony.

Pozdro
misza
Stażysta
 
Posty: 539
Dołączył(a): 30 paź 2012, o 13:17
Lokalizacja: Mińsk Maz
Moje BMW: 318i
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: NIE

Poprzednia strona


  • Reklama

Powrót do Elektryka & Oświetlenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

  • Reklama

cron