[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Problem z lusterkami

Wszystko co dotyczy alarmów, centralnych zamków, oświetlenia itp.
  • Reklama

Problem z lusterkami

Post numer:#1  Postprzez drRiko » 29 cze 2016, o 10:07

Witam

Ostatnio wymieniłem wiązki drzwiowe bo w moich była porobiona jakaś dziwna sztuka no i prawe lusterko nie działało, po wymianie prawe lusterko ożyło ale tylko w płaszczyźnie lewo-prawo, gdy chce regulować góra-dół to też obraca się lewo prawo czyli dwa razy to samo. Jaka może być tego przyczyna ?
drRiko
Uczeń
 
Posty: 28
Dołączył(a): 8 maja 2014, o 14:00
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Reklama

Re: Problem z lusterkami

Post numer:#2  Postprzez paulwit_e30_318is » 24 lip 2016, o 13:15

Zacznij od rozebrania joysticka sterowania lusterkami-uważaj na sprężynki i małe kuleczki. Zbiera się tam śniedź na ścieżkach-wyczyść małym drobnym pilniczkiem, papierem ściernym, odtłuść i potraktuj delikatnie jakimś elektrokontaktem w sprayu. Podobny zabieg wykonuje się we włączniku halogenów i świateł głównych. Działają jak nowe. :)
///M Der stärkste Buchstabe der Welt
paulwit_e30_318is
Student
 
Posty: 139
Dołączył(a): 11 kwi 2008, o 10:25
Lokalizacja: POZnan*
Moje BMW: 318is
Nadwozie: Coupe
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: NIE

Re: Problem z lusterkami

Post numer:#3  Postprzez drRiko » 6 sie 2016, o 20:32

tak tez zrobiłem ale niestety po tym zabiegu lusterka całkowicie przestały działać, stwierdziłem że popsułem joystick wiec zakupiłem drugi ale i ten nie działa, teraz to już zgłupiałem, obstawiałem regulator od samego początku a teraz nic nie działa :mad2:
drRiko
Uczeń
 
Posty: 28
Dołączył(a): 8 maja 2014, o 14:00
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Re: Problem z lusterkami

Post numer:#4  Postprzez paulwit_e30_318is » 30 sie 2016, o 23:40

Wypnij kostki z słupków przy zawiasach drzwi-zdejmujesz gumę, ściskasz dwa białe "języki" i ciągniesz wiązkę od strony drzwi. Sprawdź stan pinów w kostce od str.drzwi- żeńskie, jak również od strony słupka - męskie. Być może zaśniedziałe styki powodują taki efekt. Ja miałem dosłownie utlenione w proszek piny i wymieniłem wszystko łącznie z kostkami od strony drzwi i słupka. Piny kupiłem w sklepie z podzespołami elektronicznymi.
///M Der stärkste Buchstabe der Welt
paulwit_e30_318is
Student
 
Posty: 139
Dołączył(a): 11 kwi 2008, o 10:25
Lokalizacja: POZnan*
Moje BMW: 318is
Nadwozie: Coupe
Silnik: M42B18
Instalacja LPG: NIE



  • Reklama

Powrót do Elektryka & Oświetlenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama