[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Wskazanie poziomu paliwa.

Wszystko co dotyczy alarmów, centralnych zamków, oświetlenia itp.
  • Reklama

Wskazanie poziomu paliwa.

Post numer:#1  Postprzez RadekE30 » 31 lip 2016, o 00:10

Witam.

Pacjent:
Moje E30, 318i, M40B18, bak 55L, jeden pływak, pompa w baku.

Opis:
Odkąd kupiłem nie działał wskaźnik paliwa... co się okazało (kabel był ucięty przy samym liczniku), podłączyłem, wskaźnik wyskoczył na full, (w baku około 12L), podłączyłem na krótko bezpośrednio z kostki pływaka pod sam urwany kable przy liczniku... to samo. Myślę nic... i tak zmieniam cały licznik bo miałem zegar zamiast obrotomierza (skala paliwa do 55L). Na złomie znalazłem E30 kombi 89r 316i, wyjąłem cały licznik (skala paliwa do 60L). Założyłem u mnie cały licznik tak jak wyjąłem. Wskaźnik pokazał ~35L a po jakichś 20km przejechanych zaczęła świecić rezerwa. (Rezerwa od początku i na obu licznikach działa prawidłowo.)

Podsumowując teraz wskaźnik dziła w przedziale od ~32L (0 w baku zapala się rezerwa) a po nalaniu 20L wskazówka zbliża się do 50L na wskaźniku... Lejąc tak po 10L od zapalenia rezerwy wskaźnik cały czas jest pomiędzy 30-40L, a gdy już zbliża się bardziej do 30 zapal się rezerwa.

Ktoś mi powie o co chodzi? Chciał bym wiedzieć ile litrów benzyny mam w baku, a nie tylko tyle że jak zapali się rezerwa to się kończy...

Znalazłem już kilka takich tematów na różnych forach więc nie jestem jedyny z tym problemem, ale żaden nie miał "pozytywnego zakończenia", a po prostu urywał się...
RadekE30
Uczeń
 
Posty: 72
Dołączył(a): 8 lis 2015, o 22:00
Moje BMW: 318i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: NIE

Reklama

Czapki bejsbolówki - Sandwich

Re: Wskazanie poziomu paliwa.

Post numer:#2  Postprzez Pacher » 6 sie 2016, o 08:01

Jak zmieniłeś licznik z niekompatybilnym zegarem poziomu paliwa to co się dziwisz że masz błędy wskazań.
Potrzebujesz zegar 55l ale ten twój może być uszkodzony, tak samo jak pływak w baku. Pływak też musi być od 55l.
Jeżeli coś się dzieje na zegarze to plus taki że kable są ok, zostaje tylko zegar i pływak, zacząłbym od pływaka.
Pzdr
Pacher
Stażysta
 
Posty: 483
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 19:49
Lokalizacja: Gostyń
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 325i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Re: Wskazanie poziomu paliwa.

Post numer:#3  Postprzez RadekE30 » 6 sie 2016, o 12:23

Omomierze wskazuje na dobre wskazania pływaka... 8)
RadekE30
Uczeń
 
Posty: 72
Dołączył(a): 8 lis 2015, o 22:00
Moje BMW: 318i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: NIE

Re: Wskazanie poziomu paliwa.

Post numer:#4  Postprzez Pacher » 6 sie 2016, o 15:02

To zostaje zegar, można go przekładać między licznikami bez problemu.
Pzdr
Pacher
Stażysta
 
Posty: 483
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 19:49
Lokalizacja: Gostyń
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 325i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Re: Wskazanie poziomu paliwa.

Post numer:#5  Postprzez Lerlitz » 6 sie 2016, o 15:14

Podepnę się pod temat bo pytanie w sumie i podobne, bak ten większy 63l , dwa pływaki, wskaźnik pokazuje rezerwę prawidłowo ale poziom paliwa blednie, raz pokazuje pół, raz pełny bak, raz pusto, raz wskazówka szaleje, niezależnie od poziomu paliwa w baku i teraz pytanie który pływak jest odpowiedzialny za rezerwę a który za poziom paliwa ? Czy nie ma rozróżnienia? Tzn skąd mam wiedzieć który pływak wymienić
Obrazek.Obrazek
Lerlitz
Student
 
Posty: 151
Dołączył(a): 10 paź 2012, o 23:46
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: NIE

Re: Wskazanie poziomu paliwa.

Post numer:#6  Postprzez Pacher » 6 sie 2016, o 15:45

Rezerwę pokazuje pływak prawy czyli za siedzeniem pasażera, musisz go odkręcić i wysunąć, podłączyć wtyczkę i obracać go do góry nogami, potem to samo z drugim. Powinieneś do tego dojść który pierdzieli chociaż to nie zawsze takie proste i najlepiej mieć na podmiankę sprawne.
jakbyś potrzebował któryś lub dwa to mam za niedużą kasę.
Jeszcze jedna rada jak odkręcisz pływak to wysuń go do góry ale nie do końca z baku, tylko odczekaj jakiś czas aby wyleciało z niego paliwo bo wszystko sobie polejesz w kabinie.
Pzdr
Pacher
Stażysta
 
Posty: 483
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 19:49
Lokalizacja: Gostyń
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 325i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Re: Wskazanie poziomu paliwa.

Post numer:#7  Postprzez polan » 6 sie 2016, o 16:00

Identycznie jak Lerlitz ma mój szwagier ale tam na sto pro leży zegar bo jak się w niego lekko puknie palcem to zmienia wskazania. Może tam trzeba przejrzeć wszystkie styki.
polan
Uczeń
 
Posty: 31
Dołączył(a): 26 gru 2015, o 21:00
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Re: Wskazanie poziomu paliwa.

Post numer:#8  Postprzez Krzychu_iX » 6 sie 2016, o 17:06

"Skakanie" wskazań do połowy od wartości 1/2-4/4 często spowodowane jest złym elektrycznym kontaktem w zegarach na nakrętce mocującej wskaźnik paliwa do zegarów. Samo dociągnięcie nakrętki niewiele pomaga - trzeba rozkręcić zegary, wykręcić nakrętkę wskaźnika poziomu paliwa. Pod nim znajduje się styk, który często jest "zmęczony" albo wręcz utleniony.
Idealnie byłoby zalutować pierścień na płytce świeżą cyną (nie na grubo - wystarczy aby powierzchnia była gładka ale błyszcząca.
Następnie z wyczuciem dokręcić wskaźnik i całość złożyć.
Z racji wieku oraz różnych właścicieli problem (co było już opisywane) może leżeć w wiązce (np. przy naprawie blacharskiej), stanie styków (zamalowane, utlenione) oraz uszkodzenia samego pływaka.
Z zegarami najłatwiej zacząć.
Krzychu_iX
Student
 
Posty: 115
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:13
Lokalizacja: Malopolska
Moje BMW: 325iX
Nadwozie: Touring
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 325i
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B25
Instalacja LPG: NIE

Re: Wskazanie poziomu paliwa.

Post numer:#9  Postprzez RadekE30 » 4 wrz 2016, o 20:01

Faktycznie założenie zegara z 55L skalą rozwiązało mój problem :)
RadekE30
Uczeń
 
Posty: 72
Dołączył(a): 8 lis 2015, o 22:00
Moje BMW: 318i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M40B18
Instalacja LPG: NIE



  • Reklama

Powrót do Elektryka & Oświetlenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

  • Reklama

cron