[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Regeneracja Reflektorów / Naprawa regulacji

Wszystko co dotyczy alarmów, centralnych zamków, oświetlenia itp.
  • Reklama

Regeneracja Reflektorów / Naprawa regulacji

Post numer:#1  Postprzez BOMI21 » 12 gru 2017, o 23:56

Witam wszystkich,

Pracuję nad renowacją lamp w swojej E30 - lampy poliftowe, BOSCH.

Rozebrałem lampy na części pierwsze, pojawiły się dwa tematy które bym chciał poruszyć:

Obrazek

1. Ramki ozdobne (ramka szkła według katalogu BMW, część nr. 4 na schemacie)

Mimo iż ogólnie ramki są w świetnym stanie, mają kilka miejscowych uszkodzeń, gdzie farba się odłupała. Chcę je oczyścić do materiału (nie wiem do końca z czego są zrobione, wygląda na aluminium). I tutaj pytanie - jak? Piaskowanie , usunięcie chemiczne, mechaniczne? Czym macie jakieś doświadczenia? Zależy mi na dokładnym usunięciu farby, lakiernika mam zaufanego.

2. Szkła reflektorów. Szkła są w moich reflektorach w rewelacyjnym stanie (w końcu szkło, a nie tworzywo, więc trzymają się mimo swojego wieku) ale zależy mi na doprowadzeniu wszystkiego do stanu prawie fabrycznego - jak / gdzie / za ile mogę je wypolerować? Szkło się ciężko poleruje a chcę uniknąć jakichkolwiek niedoróbek, gdybym się za to sam zabrał.

3. Regulacja świateł ( elementy 9 / 10 / 11 na schemacie )

Wiem że większość z Was widzi po raz setny pytanie o tę regulację, ale mimo iż przeszukałem pół Internetu, to nie znalazłem wyczerpujących odpowiedzi. Samochód był wyposażony w hydrauliczną regulację, którą usunąłem. Chcę aby lampy miały w pełni ręczną, dwupunktową regulację. Oznacza to konieczność zakupu elementów 9 /11 w miejsce regulacji hydraulicznej, ale znalazłem wpis iż nie do końca zakup tych elementów rozwiąże problem - jest podobno jakaś część, której nie ma w schemacie, która występuje w kolorze białym i bez niej nie będzie wystarczającego zakresu regulacji. Problem polega na tym że oryginalnie nie miałem w swoich lampach żadnych białych elementów. Koszt samych części to ~260 zł z wysyłką - lepiej więc zapytać. Jak to w końcu jest z tą regulacją, jeżeli chcę założyć manualną?

4. Odbłyśniki lamp. Oglądając je zauważyłem że są pokryte jakąś warstwą - być może to kurz :shock: , ale może to warstwa ochronna, której nie należy ruszać? Moje pytanie czy mogę spokojnie odbłyśniki przetrzeć wilgotną ściereczką aby były czyste - czy ryzykuję porysowanie / uszkodzenie warstwy ochronnej na nich?

Będę wdzięczny za pomoc 8)
BOMI21
Uczeń
 
Posty: 28
Dołączył(a): 10 wrz 2016, o 10:18
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: NIE

Reklama

Re: Regeneracja Reflektorów / Naprawa regulacji

Post numer:#2  Postprzez henry » 16 gru 2017, o 19:58

Ja w kwestii pkt.3......Proponuję wykorzystać gotowy układ z BMW e36 ( elektryczna regulacja zasięgu świateł) , akurat na Allegro jest taki dostępny - sam kupiłem, jest zaadaptowany do E30) , niestety linku nie mogę podać (regulamin forum !!) i to rozwiąże Twój problem........Pzdr - henry
......zostało tylko E30 z s50b32 by MGarage i LUKAS Performance
henry
Uczeń
 
Posty: 17
Dołączył(a): 19 lis 2008, o 13:40
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Sedan
Silnik: s50b32
Instalacja LPG: NIE

Re: Regeneracja Reflektorów / Naprawa regulacji

Post numer:#3  Postprzez BOMI21 » 16 gru 2017, o 20:24

henry napisał(a): [...] Proponuję wykorzystać gotowy układ z BMW e36 [...]


Wiem o tym rozwiązaniu, istnieje też kompletny zestaw (prawdopodobnie na tych samych częściach), który zawiera kompletną wiązkę i wszystkie jego części są fabrycznie nowe - oraz co najważniejsze posiada potencjometr który montuje się w miejsce tego od sterownika hydraulicznego, przez cało całość jest całkowicie schowana i działa na "fabrycznym" pokrętle... ale kosztuje ~ 150 euro, co moim zdaniem jest już zbyt dużym wydatkiem jak na funkcjonalność którą oferuje (swoją drogą całkowicie nieużyteczną w E30) więc raczej zostanę przy fabrycznej, ręcznej regulacji.

Rozwiązanie o którym wspomniałeś odpada z powodu konieczności montażu pokrętła na desce rozdzielczej i dorobienia wiązki.
BOMI21
Uczeń
 
Posty: 28
Dołączył(a): 10 wrz 2016, o 10:18
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Moje BMW: 316i
Nadwozie: Coupe
Silnik: M40B16
Instalacja LPG: NIE

Re: Regeneracja Reflektorów / Naprawa regulacji

Post numer:#4  Postprzez Kefas » 11 gru 2019, o 02:31

zeby nie zakladac nowego tematu...

wiesz jaki kolor maja oprawki, na schemacie numer 4? Ewentualnie, gdzie dostac zblizony kolor... chocby w spreju...
Kefas
Rekrut
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 gru 2019, o 01:59
Moje BMW: 320
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx



  • Reklama

Powrót do Elektryka & Oświetlenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama

cron