[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

cabrio elektryczny dach - działanie - reanimacja

Wszystko co dotyczy alarmów, centralnych zamków, oświetlenia itp.
  • Reklama

cabrio elektryczny dach - działanie - reanimacja

Post numer:#1  Postprzez spiro » 2 cze 2023, o 08:45

Potrzebuję pomocy (wyszukiwarka na forum mi nie działa o czym pisałem w innym wątku).

Mam e30 cabrio z niesprawnym dachem elektrycznym.

Nie wiem nawet czy wszystko jest kompletne.

Już miałem kilka podejść do tematu, ale cały czas tkwię na etapie pokrywy dachu... Otóż nie mam pojęcia na jakiej zasadzie ma ona się unosić i zamykać. Czy odpowiadać ma za to tylko silnik elektryczny?? Nie jest on w stanie unieść klapy, ani jej domknąć. Coś natomiast przeskakuje podczas pracy tak jak by tryby były wyłamane. Rozebrałem silnik - wszystkie tryby ok. Mam nawet drugi silnik... efekt taki sam, a wszystkie tryby ok. Nie mam żadnych siłowników przy pokrywie - może powinny być??

po rozkodowaniu vin mojego egzemplarza teoretycznie mam:
S375 Convertible top, electromech., black

W moim przypadku nawet nie chodzi o synchronizację - to temat na przyszłość, ale szukając odpowiedzi na sposób działania tego mechanizmu ustawienia synchronizacji chyba rozumiem.

Proszę może żeby ktoś kto ma lub miał e30 cabrio z elektrycznym dachem, wytłumaczył mi jak to ma działać w kompletnym i w pełni sprawnym egzemplarzu.

Tłumaczenie i wiedza w temacie była by dla mnie zbawieniem. Może ktoś z okolic Poznania ma e30 cabrio ze sprawną elektryką dachu, żeby można było podjechać rzucić okiem lub może ewentualnie manualnym mechanizmem - bo jak nie dam rady to nie wiem czy nie będę musiał przerobić na manuala o ile da się bez szukania niemożliwych już do znalezienia elementów.
(OO==[][]==OO) 318i coupe 1989r 2007/2008
(OO==[][]==OO) 320i coupe 1989r 2008/2009
(OO==[][]==OO) 325i sedan 1988r 2009/2011
(OO==[][]==OO) 320i convertible 1992r od 2018
spiro
Student
 
Posty: 152
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 22:28
Lokalizacja: WLKP
Moje BMW: 320i
Nadwozie: Cabrio
Silnik: m20b20
Instalacja LPG: NIE

Reklama


  • Reklama

Powrót do Elektryka & Oświetlenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

  • Reklama