lolejko,
lolejko napisał(a):Proponuje sobie pojechać na geometrię laserową nadwozia i wszystko się wyjaśni. Wtedy zobaczycie jakie cuda się z nadwoziami dzieją.
Podobnie sytuacja wygląda w motocyklach.
Motocykle, które były ostro traktowane jeśli chodzi o hamowanie, jazdę na przednim kole itp.. często mają cofnięte o kilka mm przednie koło.
Wynika to stąd iż na główkę ramy, półki zawieszenia i lagi, działają bardzo silne obciążenia, które przyczyniają się do minimalnych odkształceń konstrukcji do tyłu.
Nie są to przesunięcia ( zmiany kątka główki), które pogarszają prowadzenie, ale na laserowym pomiarze (mierząc także w tradycyjny sposób) widać rozbieżności względem nowej ramy.
Inna sprawa,że może to być bolączka E30, gdzie któryś z elementów nadwozia jest podatny (do pewnego momentu) na odkształcenia i najzwyczajniej w świecie się wygina przy zbyt dużych obciążeniach.
W jednym samochodzie ten problem sie pojawił a w innym nie.
Na zdjęciu z pierwszej strony koło, które jest bardziej schowane ma chyba większy negatyw, stoi też z tego co widzę na wzniesieniu, kierownica jest skręcona ( żółty pasek) , błotniki są różnie spasowane do maski. W jednym rogu jest odstęp a w drugim praktycznie się stykają.