[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Problem po wymianie Kabli WN

Wszystko co jest związane z układem zasilania, instalacje LPG itp.

Re: Problem po wymianie Kabli WN

Post numer:#16  Postprzez kamil.k » 18 sty 2014, o 22:38

rafal328 napisał(a):
algrab napisał(a):BTW. Spotkałem sie w necie z wpisami na forach że "a ja mam to odłączone i nie widze żeby silnik pracował inaczej, gorzej czy lepiej".
No to w takim razie czujnik położenia wału korbowego to fanaberia inżynierska niemieckiej myśli technicznej
:thu: :mad2:

no tak, tylko, ze chyba mowili o impulsatorze, a nie czujniku polozenia walu, bez czujnika polozenia walu w ogole bys nie odpalil. Roznicy nie widac golym okiem, nie wiem jak jest w m20, ale ja np w m62 mialem przy uszkodzeniu czujnika polozenia walka rozrzadu (nowsza wersja impulsatora) wyzsze spalanie, bo komputer nie wiedzial kiedy dokladnie wstrzyknac dawke paliwa i rozkladal to na dwa razy, poza tym nie bylo innych objawow, bo niby jakie mialyby byc...

Do autora, ja proponuje odlaczyc impulsator i zobaczyc efekty, uszkodziles go, jest niesprawny, wiec jak ma poprawnie dzialac? Ma on odroznic cykl ssania od pracy (czujnik polozenia walu nie jest w stanie tego rozpoznac)



dokładnie impulsator jest potrzebny tylko na samym poczatku po tym jak byś reseta DME zrobił i komp się adaptuje przy pierwszym odpaleniu to musi mieć impulsator bo wtedy sobie przypisuje że w tym położeniu GMP wału, 6 a nie 1 cylinder ma zapłon


jak dusi się na wolnych i np. nie można ruszyć bez dodawania gazu to sprawdź szczelność dolotu i krokowca

na wyższych obrotach nie wielka nieszczelność nie ma znaczenia ale na małych obrotach już ma znaczenie bo lewe powietrze psuje proporcje
życie polega na sprycie
Avatar użytkownika
kamil.k
Moderator
 
Posty: 1625
Dołączył(a): 27 paź 2007, o 10:06
Lokalizacja: piotrków trybunalski
Moje BMW: 327i
Nadwozie: -------
Silnik: m20b27
Instalacja LPG: TAK

Re: Problem po wymianie Kabli WN

Post numer:#17  Postprzez wojtaq » 19 sty 2014, o 10:07

lewe powietrze
przepływka
tps
krokówka
Awaria Motors zaprasza
Avatar użytkownika
wojtaq
Moderator
 
Posty: 1776
Dołączył(a): 29 lis 2008, o 16:58
Lokalizacja: Jaworzno
Moje BMW: 740iA
Nadwozie: -------
Silnik: M60B40
Instalacja LPG: NIE

Re: Problem po wymianie Kabli WN

Post numer:#18  Postprzez Adam_iX » 22 sty 2014, o 22:58

A wiec tak.Wczoraj rozebralem ponownie caly dolot,z przepustnica wlacznie.wyczyscilem wszystko ponownie.niemialem opaski na przewodzie dochodzacym do miedzianej dyszy pod przepustnica,chodzila luzno,wiec zalozylem opaske.czy drugi koniec tego przewodu ktoru idzie w dol,do jekiegos czarnego czegos,mala puszka,podobna do reg cisnienia poaliwa,powino tam byc tez bardzo szczelne?
tak czy inaczej,zlozylem spowrotem i jest lekka poprawa,ale jeszze nie to czego oczekuje.nast krok to sprawdzenie,ustawienie zaworow.
a teraz z innej beczki,gdzie to est ulokowane w aucie????pozycjanr 2

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=13&fg=10
Adam_iX
 

Re: Problem po wymianie Kabli WN

Post numer:#19  Postprzez kamil.k » 22 sty 2014, o 23:53

pod maską przy lewym kielichu przykręcone opaską do podłużnicy

zatkaj ręką dolot i słuchaj gdzie świszczy tak szybciej zlokalizujesz nieszczelności .możesz też jakiegoś samostarta psiknąć ale z tym ostrożnie
życie polega na sprycie
Avatar użytkownika
kamil.k
Moderator
 
Posty: 1625
Dołączył(a): 27 paź 2007, o 10:06
Lokalizacja: piotrków trybunalski
Moje BMW: 327i
Nadwozie: -------
Silnik: m20b27
Instalacja LPG: TAK

Re: Problem po wymianie Kabli WN

Post numer:#20  Postprzez Adam_iX » 23 sty 2014, o 07:03

:shock: .kurcze paka,albo jestem slepy albo faktycznie jestem slepy
Adam_iX
 

Re: Problem po wymianie Kabli WN

Post numer:#21  Postprzez wojtaq » 23 sty 2014, o 10:40

nie wiem czy znajdziesz nr 2 bo to jakiś filtr paliwa innego typu wiec raczej w m20 go nie ma
Ty możesz mieć filtr nr 1 na podłużnicy albo będzie z tyłu w progu przy zbiorniku
Awaria Motors zaprasza
Avatar użytkownika
wojtaq
Moderator
 
Posty: 1776
Dołączył(a): 29 lis 2008, o 16:58
Lokalizacja: Jaworzno
Moje BMW: 740iA
Nadwozie: -------
Silnik: M60B40
Instalacja LPG: NIE

Re: Problem po wymianie Kabli WN

Post numer:#22  Postprzez Adam_iX » 23 sty 2014, o 14:42

Aha.to ładna lipa.kupilem taki w sklepie z czesciami tylko ori.znalezione po nr vin.sprzrdawca powiedzial ze to jest filtr paliwa.
Adam_iX
 

Re: Problem po wymianie Kabli WN

Post numer:#23  Postprzez Zdichu » 23 sty 2014, o 21:35

Złe nawyki silnika na wolnych , to przeważnie jest lewe powietrze, walnięty jakiś czujnik , wszelakie przedmioty mające wpływ na powietrze w silniku :D. Z rysunku winika że to koło filtra paliwa , czyli stojąc z lewej strony auta przy masce , prawy dolny róg komory silnika.
Zdichu
 

Re: Problem po wymianie Kabli WN

Post numer:#24  Postprzez Adam_iX » 23 sty 2014, o 22:07

Dziwne.kiedys nawet pod auto wchodzilem zeby to znalezc.i nic.a spotkal sie wogole ktos z was z tym ustrojstwem?lub wymienial?
Adam_iX
 

Re: Problem po wymianie Kabli WN

Post numer:#25  Postprzez Adam_iX » 25 sty 2014, o 13:11

Panowie.auto wlasnie bylo na kompie.byl blad przeplywki,skasowany nie powrocil.natomiast spec zwrocil uwage na kat wyprzedzenia zaplonu,ze troche za duzy.pokazywalo 40stopni.mowil ze to za duzo.czuc jak ja przylewa benzyna.co teraz?
Adam_iX
 

Poprzednia strona

Powrót do Układ paliwowy & Spalanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości