[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

swap m54 nie działa obrotomierz

Wszystkie sprawy związane z instalacją elektryczną
  • Reklama

swap m54 nie działa obrotomierz

Post numer:#1  Postprzez ruti » 4 kwi 2017, o 09:55

Panowie mam problem po swapie na m54 z obrotomierzem. Mam 3 liczniki i żaden z nich nie działa. 1 z tych liczników wsadziłem do innego e30 i tam działa z tym że tam motor m50. Sprawdziłem wszystkie połączenia po swapie i wszystko jest dobrze. Motor odpala na strzał z INPA się łączy i błędów w kompie poza rzeczami których wiadomo ze nie ma w e30 w stosunku do e46 nie ma. Zmierzyłem napięcie przy sterowniku i mam 4.95V na wolnych obrotach i tyle samo mam przy liczniku. jak odepnę licznik mam 6.9V na wolnych. Przy dodawaniu gazu napięcie delikatnie spada. Podanie masy na pin 15 w złączu okragłym nic nie daje. Dmuchawa chodzi mi i bez tej masy. W sterowniku mam wywalony EWS i podłączyłem ten sterownik do e36 po swapie na m54 i tam chodzi. W e46 tez chodzi ale tam wiadomo że sygnał ogrotomierza idzie po CAN. Nie wiem juz czego mam się czepic. Czy nie mam gdzies masy w wiazce przy liczniku czy czego może nie byc że mi nie chodzi ten obrotomierz. Zasilania i masy przy sterowniku z m54 sa dobre. Bezpieczniki i przekażniki w skrzynce niby dobre. W inpa jak patrze na paremetry silnika to pokazuje mi wolne obroty okolice 700,
Wyczytałem gdzies że mozna sprobowac z każdej cewki wziąść sygnał przez diody potem w diode zenera i jakoś tak to połączyć z obrotomierzem ale nie bardzo wiem jak.Czy trzeba pomijac kość kodującą czy tak jak normalnie idzie na pin 7 od góry w niebieskiej wtyczcce licznika ma ktos może jakies pomysły jeszcze co mozna zrobić sprawdzić itd bo ręce opadaja?????
ruti
Uczeń
 
Posty: 40
Dołączył(a): 10 lis 2013, o 16:27
Lokalizacja: podkarpacie
Moje BMW: 740i
Nadwozie: -------
Silnik: M62B44
Instalacja LPG: TAK

Reklama

Re: swap m54 nie działa obrotomierz

Post numer:#2  Postprzez marcin2_ » 8 kwi 2017, o 21:25

Cześć. Z tego co kojarzę to pin 17 (szara Kostka przy sterowniku) wyjście obrotów, podpinasz do pinu 9 przy e30 a nie do 15.
marcin2_
Rekrut
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 maja 2013, o 06:39
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Moje BMW: 325i
Nadwozie: Sedan
Silnik: m50b25
Instalacja LPG: NIE
Kolejne BMW: 330
Nadwozie: Touring
Silnik: M54B30
Instalacja LPG: TAK

Re: swap m54 nie działa obrotomierz

Post numer:#3  Postprzez ruti » 30 kwi 2017, o 17:48

no tak też mam podpięte. Pin 7 w niebieskiej kostce przy liczniku. Ze sterownika silnika pin 17 połączony mam ze złączem e30 pin9.
ruti
Uczeń
 
Posty: 40
Dołączył(a): 10 lis 2013, o 16:27
Lokalizacja: podkarpacie
Moje BMW: 740i
Nadwozie: -------
Silnik: M62B44
Instalacja LPG: TAK



  • Reklama

Powrót do Elektryka & Elektronika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama