[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Szukam porządnej wulkanizacji w Warszawie

Godne polecenia warsztaty i sklepy w których szybko i tanio można naprawić E30-stke lub kupić części
  • Reklama

Szukam porządnej wulkanizacji w Warszawie

Post numer:#1  Postprzez mamut103 » 8 kwi 2014, o 17:11

Jak w temacie. Potrzebuję namiar na DOBRĄ wulkanizację w Warszawie tj. taką w której wyważarkę się kalibruje co jakiś czas i szanuje, a nie nabija na niej młotkiem odważniki na felgę oraz takiej w której pracownik wie jak przekręcić oponę na feldze aby w razie potrzeby było tych odważników potrzebne mało. Wisienką na torcie było by używanie klucza dynamometrycznego przy dokręcaniu kół :D Ktoś coś wie? :nau:
mamut103
Stażysta

Moje BMW: 325i
Nadwozie: Sedan
Silnik: M52B25
Instalacja LPG: NIE

Reklama

Re: Szukam porządnej wulkanizacji w Warszawie

Post numer:#2  Postprzez mamut103 » 8 kwi 2014, o 23:10

Irytuje mnie dokręcanie kół pneumatykiem i poprawianie na chama rurą "dla pewności", a takie akcje widziałem wielokrotnie. Ostatnio miałem problem z odkręceniem u Siebie koła 1,5m przedłużką, a to chyba lekkie przegięcie :) Fachowcy. Nie wspominając o tym jak koleś nabijał młotkiem ciężarki na wyważarce- uważam że wyważarka czyli jakby nie patrzeć czułe urządzenie pomiarowe po takiej akcji nadaje się tylko do ponownej kalibracji.

W tamtym sezonie ojciec miał problemy z drganiami kierownicy w BMW E38- duże, ciężkie koła wożone były od jednej do drugiej wulkanizacji- w sumie odwiedził 4 i na każdej wyważarce wywalało duże niewyważenie- coś tu jest nie tak! :)
mamut103
Stażysta

Post numer:#3  Postprzez 1 1 » 9 kwi 2014, o 00:03

szczerze Ci powiem, że nabijanie odważników na wyważarce to jest standard i nie sądzę, żebyś znalazł zakład, który robi to inaczej. Może się mylę. Czułe jest, ale na pewno krzywda mu się od tego nie dzieje. Ja ostatnio złamałem krzyżaczka przy odkręcaniu śruby od koła, ale pojechałem do tego, co to dokręcał i nawet nie stawiła mu oporu. Kwestia techniki. Dokręcanie dynamometrem... trochę przesada. Ja takie rzeczy robię na wyczucie, przeważnie zostawiam jak strzeli raz czy dwa przy dokręcaniu. Nowe szpilki mam, wkręcone raz na smar i wszystko hula jak należy. Może te koła z e38 już jakieś kwadratowe? :D a drgania kierownicy mogą być spowodowane tysiącem innych przyczyn - np. zmęczone opony, zbieżność, rozbieżność, wywalone końcówki drążków, przekładnia, czy nawet za mocno przyhamowane tarcze.

Proponuję ci dwie opcje. Albo zrób to sam i miej dobrze, albo spróbuj wyważyć koła na wyważarce z rolkami (nie pamiętam jak to się fachowo nazywa) - podnoszą furę, podjeżdżają tą wyważarką pod koło i wyważają bez zdejmowania koła. Wtedy już masz pewność, że podczas jazdy bicia nie będzie, nawet jeśli zwykła wyważarka pokaże Ci kilogram niedowagi.
1 1
Stażysta

Moje BMW: 1989
Silnik: m20h27

Post numer:#4  Postprzez mamut103 » 9 kwi 2014, o 19:14

Nie rozumiesz :) Nic mi się z samochodem nie dzieje- po prostu szukam wulkanizacji gdzie jest w miarę dobry sprzęt i ludzie z pojęciem.

Technika przy odkręcaniu kół... dokręcenie koła w samochodzie pokroju E30 to jest ok. 100nm, czyli ten klucz który mamy w bagażnikach daje radę aż nadto :)

Co do kół od e38 to nie są kwadratowe- problem był w tym że koła były zawiezione do 4 różnych wulkanizacji i po wyważeniu każda wyważarka każdej wulkanizacji pokazywała co innego- przecież jak koło jest wyważone, to każda wyważarka (sprawna) powinna pokazać że jest ok a tu klops :D Nie chodzi o to że nie dały się wyważyć tylko dla testu objechane było kilka miejsc aby sprawdzić czy będzie jakaś różnica.

Jakaś cisza w temacie, czy nikt z Warszawy nie może nic polecić? :P
mamut103
Stażysta

Post numer:#5  Postprzez Strzelba » 11 kwi 2014, o 07:17

Ja kola robie na instalatorow 5 ale oni nje spelniaja twoich wymogow bo ciezarki nabijaja na wywazarce
Ale z to sruby dociagaja dynamometrycznym

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Nie zadawaj mi na PW pytań po co, dlaczego itp - nie odpowiem, a Ty dostaniesz bonusik. Forum jest do zadawania pytań!!!
NIE ODPISUJE NA PW DOTYCZĄCE DOSTĘPU DO GIEŁDY i SMSy chyba że chcesz bonusik

Czapki bejsbolówki z logo forum
Strzelba
Administrator

Moje BMW: 328iC
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M52B28
Kolejne BMW: 318iS
Nadwozie: Coupe
Silnik: M42B18

Post numer:#6  Postprzez misza » 11 kwi 2014, o 10:47

Ostatnio oglądałem program "Samochód marzeń" odcinek z Audi RS4 i tam byli właśnie w profesjonalnej wulkanizacji(zapewne w Warszawie) Musisz sam sobaczyć bo wyglądało to dość ciekawie.
misza
Stażysta

Moje BMW: 318i
Nadwozie: Touring
Silnik: M40B18

Post numer:#7  Postprzez kalas » 16 kwi 2014, o 19:12

misza napisał(a):Ostatnio oglądałem program "Samochód marzeń" odcinek z Audi RS4 i tam byli właśnie w profesjonalnej wulkanizacji(zapewne w Warszawie) Musisz sam sobaczyć bo wyglądało to dość ciekawie.

to jest właśnie warsztat na Instalatorów , chłopcy sa mega medialni i krzyczą jak za zboże. Ale fachowcy z nich dobrzy.
M20 jest dla prawdziwych facetow pozostale plastiki to syf i droga na latwizne, dobrze zrobione M20 oklepie kazdego plastika jak zloto
kalas
Student

Moje BMW: 325
Nadwozie: Touring
Silnik: M20B25

Post numer:#8  Postprzez szajbaa » 17 kwi 2014, o 14:08

na Broniszach jest wulkanizacja do tirów z nowym sprzetem i dwóch ogarnietych Panów, którzy z naciagiem poradzili sobie w 30 sekund profeska, nie wywazałem ale warto sprobowac.
tel: 506 799 133
gg: 4995986 niewidoczny
szajbaa
Stażysta

Post numer:#9  Postprzez ciniak11 » 29 gru 2014, o 20:55

Ja polecam wulkanizacje na ul.Narocz. Co prawda nie robi dobrego wrażenia i nie jest tania.Ale dla mnie fachowcy, felga umyta, stary klej usunięty.Potrafią 3 razy oponę na feldze poprawiać. Gorąco polecam
ciniak11
Uczeń

Moje BMW: 320
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B20
Kolejne BMW: 328
Silnik: N26000

Post numer:#10  Postprzez krrisstoff » 17 mar 2016, o 14:07

Wulkanizacja na ul. Białołęcka 271A . Chłopaki znają się na rzeczy. Naciągną każdą oponę na każde koło ;) Pracują tam fani BMW zwłaszcza e30tek. Robią też mechanikę, Swapy i przygotowują do sportu. Warsztat może nie przyciąga wyglądem ale mają pojęcie i sprzęt.
krrisstoff
Uczeń

Moje BMW: 320
Kolejne BMW: 325

• Reklama

Powrót do Polecane warsztaty i sklepy