[ x ]
!!! Zablokowałeś pokazywanie reklam !!!

Nasze forum utrzymuje się dzięki nim.

Stuki, dziwny wałek m20b20

Wszystko o problemach z silnikiem, skrzynią, zawieszeniem, itp. oraz wszystko o płynach, olejach itp.
  • Reklama

Stuki, dziwny wałek m20b20

Post numer:#1  Postprzez ochabov » 26 cze 2018, o 12:06

Witam forumowiczów

Od jakiegoś czasu mam problem z silnikiem, prawdopodobnie problem związany jest z luzem na zaworach ale zanim się za to zabiorę chciałem sprawdzić inne możliwości i dowiedzieć się czy ktoś miał podobny problem do mojego.

Silnik odpala i chodzi w miarę cicho, po rozgrzaniu zaczyna stukac po prawej stronie pod pokrywą zaworów (od strony kopulki) . Do tego dochodzi dziwny ?nalot? (Coś twardego, jakieś odbarwienie/zabarwienie) na wałku. Reszta pod pokrywą zaworów wygląda dobrze. Jakie mogą być możliwe przyczyny stukania? Tylko luz na zaworach czy coś jeszcze ?

Obrazek

Obrazek

~~S T A N C E || N A T I O N ~~

Obrazek
ochabov
Uczeń

Moje BMW: 320i
Nadwozie: Cabrio
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: NIE
Silnik: MxxBxx

Reklama

Czapki bejsbolówki - Sandwich

Re: Stuki, dziwny wałek m20b20

Post numer:#2  Postprzez Rotax » 4 lip 2018, o 22:36

Wiadomo stukanie to może być 150 opcji ..do tego nasłuch z filmiku to też ciężko :)

U mnie podobny stuk ostatnio generował czujnik impulsów współpracujący z tym kołem zębatym ...włożenie bardzo cieniutkiej podkładuni pod mocowanie czujnika wyeliminowało ten stuk (dodam że uderzały z 2 zęby nie, że jebały wszystkie po tym czujniku) ...a już się zesrałem, że jakieś panewy :roll:
Instagram: e30_malachitgruen_metallic
Rotax
Student

Moje BMW: 320iA
Nadwozie: Coupe
Silnik: M20B20
Instalacja LPG: NIE

• Reklama

Powrót do Mechanika & Części